Palety jednorazowe są niezwykle solidnym produktem transportowym. Mają zazwyczaj wymiary 1200×800. Można je stosować jednorazowo w transporcie bądź jako miejsce magazynowania artykułów. W zależności od tego, jak ciężkie materiały zostaną na nich składowane, jednorazowe palety mogą występować zarówno w wersji lekkiej jak i ciężkiej. Z racji tego, że jest zaliczany do opakowań, podlega wielu regulacjom (między innymi tymi dotyczącymi usuwania odpadów opakowaniowych).

Co to tak naprawdę paleta jednorazowa?

Jednorazowa palety należą do tego typu sprzętu, który nie posiada atestów, niespełniająca żadnych wymaganych norm, posiadająca inne niż wyżej wymienione oznaczenia lub nieposiadająca żadnych oznaczeń na wspornikach zewnętrznych. Nie jest to zatem paleta euro. W związku z tym, ma ona zdecydowanie niższą cenę niż certyfikowana paleta. Ale tą jednorazową staje się również paleta euro, która została naprawiona przez firmę nieposiadającą odpowiednich uprawnień, bądź paleta zniszczona i nie naprawiona.

Paleta jednorazowa jest paletą niewymienną (tzw. europalety można swobodnie wymieniać, o ile pozwalają na to warunki techniczne i jakościowe). Najczęściej jest płaska i ma różne wymiary. Może być ona wykonana z drewna bądź innego surowca. Drewniane palety są najczęściej występujące, z racji tego, że łatwo się je tworzy, są względnie trwałe oraz dobre w transporcie. Przez certyfikacje i odgórne wymiary, można je przewozić na praktycznie każdym wózku widłowym.

Poznańska firma TEFRA od ponad dwudziestu pięciu lat zajmuje się sprzedażą, skupem i naprawą palet zarówno euro, jak i jednorazowych, dlatego ma niezwykłe doświadczenie w dystrybucji tego produktu. Rodzaje oferowanych palet można znaleźć i zamówić na stronie http://www.tefra.com.pl/palety-jednorazowe/

Palety grube i cienkie – różnice

Sprzedawane w TEFRZE palety jednorazowe różnią się w zależności od udźwigu towarowego. Palety jednorazowe lekkie (czyli te cienkie) są wykonane troszeczkę inaczej, przez to ich maksymalny udźwig towarowy wynosi do 800 kg. Oczywiście ta paleta może być przewożona wózkami widłowymi. Natomiast gruba paleta jednorazowa jest zbudowana troszkę bardziej solidnie – dzięki temu zwiększa się jej udźwig towarowy, i wynosi on aż do 1 tony. W razie potrzeby można jeszcze zdecydować się na zakupienie wzmacnianych malowanych jednorazowych palet. To są palety o ładowności euro i podobnej konstrukcji jednakże nie jest to paleta euro. Ma ona zdecydowanie większy udźwig towarowy, który już wynosi półtora tony.

Czy palety jednorazowe można naprawiać?

W Poznaniu w TEFRZE możliwa jest naprawa uszkodzonych palet jednorazowych. CO więcej, firma realizuje również zamówienia na nowe palety. W przypadku, gdy klient posiada wiele uszkodzonych palet, istnieje możliwość ich skupienia. Paletopodobne produkty również są skupiane. Jeśli nadaje się do użytku, to firma płaci lub wystawia kartę przekazania odpadu. Tak samo przy skupie palet: TEFRA wystawia kartę przekazania odpadu o kodzie 15.01.03.


Comments are closed.


 • Najnowsze wpisy

 • Archiwa

 • Maj 2019
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
 • Recent Posts

  • Niezbędna nawigacja

   Nawigacja w samochodach staje się coraz bardziej powszechna. Wystarczy, że wpiszemy cel podróży i gotowe. Niestety wielu kierowców włączając nawigację, wyłącza myślenie. Pamiętajmy, że jest to maszyna, która nie zawsze dobrze wykona nasze polecenie. Ponadto trzeba trochę posprawdzać ustawienia zanim zaufamy naszemu przewodnikowi. To nie …
  • SAP Maintenance – wsparcie po wprowadzeniu systemu

   Po wprowadzeniu systemu w firmie każdy zastanawia się: co dalej? Co w przypadku, kiedy cos złego się stanie, dojdzie do awarii. W praktyce SAP Maintenence jest nieocenioną pomocą w przypadku wystąpienia problemów z systemem. To wsparcie producenta oprogramowania SAP jest ważne, tak jak i współpraca …
  • Płytki ceramiczne włoskie w dziecięcych pokojach

   Płytki ceramiczne włoskie prezentują się bardzo okazale zwłaszcza w stylowych, tradycyjnie urządzonych pomieszczeniach. Dlatego są one wykładane w kuchniach i salonach oraz w pokojach gościnnych. Na takich płytkach wyjątkowo pięknie prezentują się obrazy i plakaty oraz zdjęcia i kwiaty.
 • Kategorie

 • Losowe wpisy